Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanlığı

Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanlığı

Fenerbahçe Üniversitesi
Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü

Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanlığı

Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanlığı

Eğitimin Yeri

Fenerbahçe Üniversitesi

Ataşehir Kampüsü

Eğitim Süresi

Toplam: 60 Saat

Program Ücreti

7100 TL (Kredi kartına 4 taksit)

Hesap Numarası

Banka Adı ve Şubesi: Denizbank, Kozyatağı Ticari Merkez Şubesi

Hesap Adı: Fenerbahçe Üniversitesi

IBAN NO: TR05 0013 4000 0147 4846 0000 15

Eğitimin Amacı

iOS Uygulama eğitimi ile XCode ile en basit işlemlerden başlayarak, en karmaşık kompleks yapıları dahi yapabilir hale gelin. Xcode Deklaratif kod yaklaşımıyla proje kod yazımını en uygun hale getirin ve işinizi zorlaştıran bütün yapıları artık daha kolay şekilde halledin. XCode kullanarak Swift Framework tabanlı native uygulamaları geliştirmeyi de öğrenin. Android tarafında ise, Efektif ve yapısal Android uygulamaları yaparak bununla birlikte projelerinize mükemmel görsellik katın. Mobil Emülatör ile aynı zamanda nasıl kod yazılacağını öğrenin. Android uygulamalar geliştirmek için Java diliyle yazılmış olan sınıfları ve Android Studio içerisinde ki componentleri öğrenin.XML yapısını kullanarak Android mobil uygulama tasarımı, versiyonlar arası uyumlu kod geliştirmeyi de öğrenirsiniz.

Eğitimin İçeriği

*iOS (Swift) Uygulama Geliştirme Eğitimi (Apple Developer Accounts, Learning Xcode, User Interface, Basic UI Elements, Auto-Layout Technology, View Elements, Learning Swift’ly Coding, View Controller Management and Subclasses, Advanced UI Elements, Managing Data, Network Connectivity, Animation and 2D Drawing, Using Device Capabilities)

*Android Uygulama Geliştirme Eğitimi (Uygulama Geliştirme Ortamları, Emülatörler ve Cihazlar ile Çalışmak, Arayüz Tasarlamak, Activityler ile Çalışmak, Kullanıcı Bilgilendirmeleri, Olayları Yönetmek, Cihaz Tuş Olaylarının Yönetilmesi, Çok Ekran ile Çalışmak, İçerik Yöneticileri, Liste Yapılarıyla Çalışmak, Local Veri Saklama Yöntemleri, Uygulama İzinleri, Web Servisleri ile Çalışmak, Signed Apk Oluşturmak, GooglePlay Developer Hesabı Yaratmak)

Eğitmenler

* Mayasoft iş birliği ile

Programın Hedef Kitlesi

Mobil uygulama geliştirmek isteyenler

Kontenjan

15 Kişi ile sınırlıdır.

Belgelendirme

Eğitim sonunda, %80 devam koşulunu yerine getiren ve yapılacak olan sınavda başarılı olan katılımcılara Program isminin yazılı olduğu Eğitim Sertifikası verilecek olup sınav şartını yerine getiremeyip devam koşulunu yerine getiren katılımcılara Program isminin yazılı olduğu Katılım Belgesi verilecektir.

Eğitime Başvuru

Başvurular, Fenerbahçe Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezine yapılacaktır. Eğitime kayıt yaptırmak isteyen katılımcıların www.fbu.edu.tr/semkayit adresinden formu doldurmaları * T.C. Kimlik Belgesi Fotokopisini * Ücret Ödeme Belgesini

Fenerbahçe Üniversitesi Ataşehir Kampüsünde bulunan SEM Merkezi'ne şahsen elden teslim etmeleri ya da sem@fbu.edu.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Kesin kayıt işlemleri tamamlandığında Merkez görevlileri tarafından katılımcılar başvuru formunda bulunan GSM ve e-posta hesaplarından bilgilendirilecektir.

 

Kayıt İçin Tıklayınız